Jste zde

7 designérských hříchů při zařizování bytu: Meruňková na zdech je peklo!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Těšíte se na své nové bydlení, nebo se jen chystáte oživit své stávající? Dejte si pozor, abyste neudělali některou z nejčastějších chyb, jichž se při zařizování interiéru dopouštíme a jimiž si své obytné prostory zbytečně kazíme.

9. 9. 2018

Které že to jsou?

1. Přeháníme to s barvami

Máme po krk sterilní bílé, které jsme si dlouho užívali až až. Jakmile před pár lety začaly na zdech frčet barvy, my jsme neváhali a začali jsme s nimi experimentovat. Někteří dosud nepochopili, že co je moc, to je moc. Proto vznikají interiéry

  • příliš barevné, v nichž je kuchyň žlutá, obývací pokoj hnědo-oranžový, koupelna modrá, ložnice zelená, dětský pokoj růžový, chodba fialková a pracovna červená,
  • příliš tmavé, protože všechno je podle obyvatelů bytu lepší než bílá a světlá obecně,
  • jednobarevné, ale ne bílé, což působí neskutečně nevkusně (například celý byt žlutý by leckoho za chvíli přivedl k šílenství).

Výzva "nebojte se výrazných barev" rozhodně neznamená, že byste měli barevně vymalovat všechny stěny. Vsaďte spíš na výrazné doplňky!Zdroj: www.bigstockphoto.com

2. Kopírujeme styly

Tohle má doma Angelina Jolie a vy ji zbožňujete, takže to musíte mít taky? A jste si jisti, že vám to bude vyhovovat? My jsme si na 90 % jisti, že budete brzy zklamaní. To, co krásně vypadá v časopise, za prvé pravděpodobně nebude tak krásně vypadat u vás a za druhé máte dozajista jiné potřeby a jiné prostory než zmíněná celebrita. Tak to ještě zvažte a potom si spíš zařiďte byt podle svých potřeb.

3. Zařizujeme interiér módními záležitostmi

Hrozně to teď frčí, proto to nesmí chybět ve vašem obývacím pokoji? Tak na tohle pravidlo také zapomeňte. Pokud se vám něco líbí, protože je to právě v módě, dost možná se vám to brzy líbit nebude, protože to z módy vyjde. A jestli jde o extravagantní až kýčovitou záležitost, rozhodně to nebude trvat dlouho.

4. Podceňujeme podlahu, protože je prostě u země

Chodíte po ní a to je všechno? Ne. Podlaha je v interiéru mnohem důležitější, ať už jde o její provedení nebo barvu. Plovoucí podlaha je báječná, ale hodí se všude? Těžko, v koupelně nebo v kuchyni vám dlouho nevydrží. Nezatracujte lino a opusťte od omylu, že dlažba je věcí socialismu – ta moderní rozhodně ne. A nezapomeňte na barvu – podlaha má být tou nejtmavší částí každé místnosti, tedy pokud nechcete místnost opticky zmenšovat.

Tenhle interiér je krásný, co říkáte? Akorát v podobném, rustikálním stylu, nemůžete vybavti každou místnost...Zdroj: www.bigstockphoto.com

5. Nedodržujeme linie

Málokdo si uvědomuje, že v bytě je nutné dodržovat linie, jinak se to nepěkně podepíše na jeho vzhledu. Až si začnete vybírat nábytek, volte buď hranatý, nebo oblý, ale ne obojí. V domě laďte všechna patra, co se týče nábytku, tak i barev a jejich odstínů.

6. Dáváme si od každého něco

Líbí se vám etno styl v ložnici, kuchyň byste zase chtěli mít jako na zámku a obývací pokoj byste nejradši rustikální? Zadržte, takhle to opravdu nejde, ani kdybyste to měli realizovat náznakem či v doplňcích. Interiér musí být jednotný, přes to nejede vlak.

Líbí se vám tot výrazná kuchyňská linka? A hodí se do vašeho interiéru?Zdroj: www.bigstockphoto.com

7. Chceme mít všechno

Líbí se vám tenhle stolek, tahle židle, tohle křeslo, tamta lampička a tahle polička nesmí chybět… Příliš mnoho nábytku a doplňků zabíjí váš prostor a ten pak působí nevkusně a přeplněně. Vyhněte se tomu, nechcete-li, aby vaše bydlení připomínalo spíše skladiště.

Řiďte se sami sebou. A hlavně všeho s mírou

Chcete-li mít pěkné a funkční bydlení, řiďte se především svými potřebami. Dbejte na to, abyste měli prostorný, světlý a harmonický byt, v němž vám bude příjemně a v němž budete rádi trávit čas. Nenapodobujte styl jiných lidí jen proto, že se vám líbí na stránce v magazínu, nebo nespoléhejte na módní doplňky, které vás brzy omrzí. Zařiďte si domov podle sebe a mějte na paměti nestárnoucí pravidlo: přiměřeně. To totiž platí vždycky a všude.

Ctěte styl! A to nejen v jedné místnosti, ale v celém domě nebo bytě!Zdroj: www.bigstockphoto.com