Jste zde

Bydlení ve francouzském stylu: Základem je pohodlí!

Zdroj: www.freeimages.com
Francouzi si život umí užívat… Výborné víno, pohodlí, žádný spěch. A tohle všechno umí přenést i do svého domova. Podívejte se, co je typické pro bydlení ve francouzském stylu!

7. 8. 2014

Francouzský styl bydlení má nezaměnitelné kouzlo. Kombinace světlých barev, přírodních materiálů a nábytku, který má už něco za sebou, vytváří tak trochu nostalgickou atmosféru. Atmosféru, která vás vybízí k tomu, abyste se zabořili mezi polštářky, dali nohy nahoru a vychutnali si chvilku volna.

Barva levandule je výbornou doplňkovou barvou pro francouzský styl bydlení.Zdroj: www.freeimages.com

Základem místností je nábytek. Ten ve francouzském stylu může být i starší, s patinou. Nevadí, že na něm bude vidět, že už má něco za sebou. Tím lépe. Ideálně pokud půjde o nábytek v přirozeném dekoru dřeva, případně jen lehce mořený.

Sněhově bílá? Zamítá se!    

Při zařizování ve francouzském duchu zapomeňte na čistě bílou barvu. Ta k francouzskému stylu nepatří. Vhodné jsou ale béžové odstíny, krémová barva, barva slonovinové kosti, smetanová… vlastně bílá barva s určitou patinou. Doplnit ji můžete levandulovou, starorůžovou, případně teplými hnědými tóny. Vždy by ale mělo jít spíše o tlumené barvy.

Kuchyně ve francouzském stylu - to, že má nábytek patinu, vůbec nevadí. Právě naopak.Zdroj: www.wychwoodoakflooring.co.uk

Díky tomu pak interiér nebude působit přeplácaně – a to i v okamžiku, když ho dovybavíte spoustou doplňků, které jsou pro francouzský styl také typické. Pořiďte si proutěné košíčky, plechové dózičky, rámečky na fotky, šperkovnice… a vyzdobte jimi interiér.

Bez textilu to nejde!

K francouzskému stylu patří i textilní doplňky. Pohovku doplňte velkým množstvím polštářků, přidejte přehoz, na okna zavěste závěsy, na poličky položte dečky a na jídelní stůl připravte látkové ubrousky. Látkovým stínítkem můžete vybavit i stojací lampu – do které je dobré umístit žárovku s teplým bílým světlem, které místnosti dodá na útulnosti.

Proutěné doplňky jsou pro francouzský styl bydlení typické - nebojte se jich a klidně jich použijte víc.Zdroj: www.wychwoodoakflooring.co.uk

Ve dne je pak pro tento styl typické velké množství světla – které do místnosti přivedou i – jak jinak než – francouzská okna. Tenhle styl můžete doplnit i krajkou, sušenými květinami nebo třeba staršími knižními kousky. A samozřejmě – na závěr kvalitním francouzským vínem a francouzskými sýry…

I vaší koupelně budou slušet světlé tlumené barvy a spousta světla.Zdroj: www.aqva.co.uk