Jste zde

Rychle a levně: Dodejte svému bytu větší šarm

Zdroj: GregoryButler, Pixabay.com
S pomocí několika snadných tipů můžete své doposavad běžné bydlení proměnit v šik prostory, kterými by nepohrdla ani ta nejvybíravější smetánka.

22. 10. 2014

Nemusíte mít zrovna naditý bankovní účet a po ruce smečku architektů, abyste vytvořili ze svého domova kouzelné místo, které dýchá luxusem. Stačí, když uděláte ve svém bytě pár změn a osvojíte si něco málo z know-how interiérových designérů.

Méně je více

Už jste někdy viděli luxusní moderní byt, který překypuje doplňky, uměním, nábytkem a vůbec různými cetkami? Nejspíš ne. Zaměřte se na poličky, parapety a vůbec prostory, které svádí k odkládání věcí. Co z těchto pokladů opravdu nezbytně potřebujete? Vykliďte knihovničku, provzdušněte ji a ke knihám dodejte vázy nebo fotografie v pěkných rámečcích (těch sklíček s malými kovovými sponkami, ve kterých možná máte některé fotky, se okamžitě zbavte). Kombinovat můžete různé tvary a velikosti předmětů v jednotlivých poličkách. Mějte ale na paměti vzdušnost a lehkost - a minimalismus.

Při sestavování nábytku využijte a podtrhněte netradiční prvky bydlení, není třeba se jich bát.Zdroj: ssabyo77, pixabay.com

Nebojte se silného výrazu

Když přijdete do místnosti, zpravidla vám zrak ulpí na tom nejvýraznějším kousku. Může to být gauč, výrazná deka, zajímavý obraz nebo prostě jenom místo, kde je největší nepořádek. Jste si opravdu jistí, že to v každém pokoji je opravdu ten nejzajímavější kousek? Pokud nechcete, aby se tímto vizuálním centrem stala například skvrna na gauči, která nejde vyčistit, přehoďte přes ni pastelovou deku a na zeď pověste obraz, který okamžite promluví ke každému příchozímu. Nechceme působit povrchně, ale při koupi obrazu volte takovou barevnou kompozici, která bude buď ladit nebo naopak výrazně kontrastovat se zbytkem zařízení.

Jedna ze čtyř

Jakou barvu mají stěny vašeho obýváku či ložnice? Ať už je odpověď jakákoli, zpravidla bývá jednoslovná. Chcete-li pokoji přidat na dramatičnosti, zvolte si jednu ze čtyř stěn, které dodáte tmavší nátěr. Vyberte tóny jedné barvy - například béžovou - a stěnu u čela postele vymalujte výrazně hnědou. Pokud se vám navíc podaří sehnat obraz, který doladí nebo doplní barevnou paletu vašeho pokoje, máte vyhráno.

Jedna stěna pokoje v jiné barvě? Nebojte se vystoupit z davu.Zdroj: keresi72, Pixabay.com

Kde bydlí světoobčani

Jedna věc, která spojuje naprostou většinu lidí s dostatkem peněz? Cestování. Čím častěji a do exotičtějších zemí, tím lépě. Suvenýry a inspirace z cest se pak promítají ve stylu bydlení. Vy ale nemusíte nutně trávit Vánoce v Karibiku a Silvestra na Tahiti (i když by to jistě bylo příjemné), abyste do svého domova vnesli kousek zcestovalého eklekticismu. Nezapomeňte však, že kousky, které připomínají dálky, musí něco spojovat, abyste nezabředli do neukočírovatelné sbírky. Udejte pokoji barevný tón a pokuste se ho držet či případně překvapit výraznou barevnou explozí na menších a předem promyšlených místech.