Jste zde

Kouzlo červeného světla: Zatočí s únavou i migrénou. Vyzkoušejte ho!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Věříte, že různé barvy světla mají na člověka nějaký vliv? Možná byste měli! Pokud se totiž například cítíte unavení, bez energie až otrávení, možná vás konečně něco nakopne. A to „něco“ může být právě červené světlo. V čem je jeho kouzlo?

10. 2. 2019

To, že na lidskou psychiku působí barvy, je všeobecně známá věc. Pokud ale chcete v tomto směru zajít dál, můžete se pustit do tzv. fototerapie, tedy léčby světlem. Ta pracuje s barvami, barevnými žárovkami a světlem, přičemž každá barva logicky potlačuje či podporuje něco jiného.

Rozlučte se s věčnou únavou a zmírněte migrénu

Neumíte si představit, že byste se denně osvětlovali červenou barvou? Určitě o tom ještě popřemýšlejte, protože výsledky a zkušenosti lidí, kteří do toho šli, mluví za všechno. Červená barva dodává živému organismu, tedy i lidskému tělu víc energie, podporuje ho v jeho činnosti a pomáhá rychleji regenerovat.

Dosahuje toho tím, že zvyšuje srdeční tep a krevní tlak, obecně ve vás může zvýšit napětí, ba dokonce vybudit k větší agresivitě. Pokud jste klidný až plachý člověk, zřejmě se nic nestane. V opačném případě ale s červeným světlem zacházejte opatrně. Vždycky bude nutné vybalancovat potřebu dobití energie se schopností udržet výbušné chování na uzdě.

Červené světlo dává smysl při léčbě zranění - urychlíte jím regeneraci buněkZdroj: www.bigstockphoto.com

Červené světlo může být taky další šancí pro osoby trpící migrénami a depresemi. Za zkoušku to rozhodně stojí.

Pomůže vám s léčbou zranění

Až se přiblíží jaro a léto, teplo a víc slunce, které vybízí k venkovním aktivitám, zase přibude spousta úrazů. Podle odborníků ale snad nikdy nic nezkazíte tím, když budete náležitě ošetřené zranění pravidelně vystavovat červenému světlu. To totiž buňkám, jak už jsme řekli, dodává energii a urychluje jejich léčbu.

Dalším plusem je, že červené světlo pomáhá rozšiřovat cévy a zrychlovat látkovou výměnu. Tím jednoznačně vybudí imunitu k větší reakci, takže se tělo lépe brání tomu, co je mu nepříjemné.

Červená barva dodává živému organismu, tedy i lidskému tělu víc energie, podporuje ho v jeho činnosti a pomáhá rychleji regenerovat.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Hojně se červené světlo používá například při osvěcování sítnice oka nebo při podpůrné léčbě pacientů s rakovinou.

A co další barvy?

Zajímá vás, které barvy se ještě dají využít a na co? Při světelné terapii se používá například žlutá, která povzbuzuje po psychické stránce. Růžovou se dá do jisté míry tlumit agresivita a modré světlo pomáhá při revmatismu, případně zmírňuje svalové napětí a zklidňuje.

Související články