Jste zde

Když vám Wi-Fi ničí spánek: Zbavte se elektrosmogu v ložnici

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Elektrosmog je neviditelné zlo moderní doby, které přišlo s rozvojem bezdrátových technologií ve 21. století. A i když si to možná neuvědomujeme, podle mnohých názorů negativně ovlivňuje naše zdraví. Chraňte svoji domácnost před zátěží, co vám nedá spát!

16. 10. 2019

Spí se vám lépe v místnosti, která je orientovaná od města, než v místnosti, jejíž okna jsou situována k městu? Není divu! Z města na vás neustále působí zdroje elektrosmogu. Elektromagnetické pole světel, vysílačů, elektrických kabelů, trafostanic či veřejných wi-fi sítí. Vaše zdraví ovlivňují více, než si myslíte! Elektrosmog pracuje nenápadně, pomalu, ale efektivně!

Dopřejte si kvalitní spánek

Ubránit se působení elektrosmogu úplně nelze. Jsme jím obklopeni nepřetržitě a všude. V restauraci, v přírodě, v práci, doma a bohužel i ve naší ložnici. V místnosti, která by měla sloužit k regeneraci organismu.

Elektrosmog je velmi diskutované téma a názory na jeho škodlivost pro naše zdraví jsou nejednotné. Možná proto ho mnoho z nás nebere vážně. Vypínejte před spaním wi-fi. Bude se vám lépe usínat. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Mobilním telefonem, lampičkou na nočním stolku či zapnutou wi-fi si však kvalitní spánek a regeneraci odpíráme, oslabujeme si imunitu a negativně ovlivňujeme svou psychiku. Jsme podráždění, nervózní, neklidní a máme sklony k depresi.

Často si stěžujeme na bolesti hlavy a poruchy sluchu či zraku. Náš výkon se snižuje, obtížně se soustředíme a učíme. Citlivější jedinci mohou zpozorovat poruchy srdečního rytmu, a dokonce se objevují i názory, že působení elektrosmogu zvyšuje riziko rakoviny. U mladých párů může způsobovat neplodnost a být důvodem problémů s početím. U starších lidí může způsobovat a zhoršovat Parkinsonovu chorobu či Alzheimera.

Budoucí maminky by měly zvážit koupi dětských chůviček. I ony jsou totiž zdrojem škodlivého elektrosmogu. Za následek mohou mít časté pomočování, neklid, hyperaktivitu nebo mohou být příčinou vzniku alergií.

Zajímá vás, jak elektrosmog eliminovat?

Dopřejte si kvalitní spánek bez elektrických a elektrických zařízení ve vaší ložnici. Z nočního stolku odstraňte stolní lampičku, elektrické budíky vyměňte za klasické, vypněte wi-fi router a mobilní telefon nechte ideálně v jiné místnosti. Pokud bez něj neusnete, nikdy ho neumisťujte pod polštář!

Vhodnější variantou při práci na notebooku je připojení internetu skrze síťový kabel. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Čím větší vzdálenosti od vaší hlavy, tím lépe. Se vzdáleností od zdroje intenzita elektrosmogu totiž výrazně klesá. Doporučená vzdálenost je minimálně 1,5 metru. Postel neumisťujte do blízkosti elektrických zásuvek a elektrické kabely nikdy neschovávejte pod postel. Doporučovány nejsou ani mosazné postele či pružinové matrace. Kovové části fungují jako anténa.

Pozor na pohotovostní režim spotřebičů

Pokud máte v ložnici televizi, počítač, video či rádio, vždy jej vypínejte hlavním vypínačem nebo ze zásuvky. Vypnutí pomocí ovladače nestačí! Spotřebič se přepne pouze do pohotovostního režimu, stále odebírá elektrický proud a vytváří elektromagnetické pole.  

Velmi diskutovaný je vliv mobilních telefonů na naše zdraví. Málokdo si však umí představit život bez nich. Pokud je to možné méně volejte a při hovoru využívejte handsfree.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Vliv elektrosmogu zhodnoťte už při výběru stavební parcely

Na působení elektrosmogu myslete už při výběru pozemku pro váš dům. Dům nestavte v blízkosti vysokého napětí, vysílačů nebo trafostanic. Dráty vyzařují elektromagnetické záření v dosahu několika metrů a mohou být příčinou nekvalitního spánku. U dětí mohou být dokonce i příčinou vyšší náchylností k mnoha nemocem. Více náchylnější jsou i lidé starší, nemocní a citlivější.

Věděli jste, že se dají pořídit speciální záclony, které eliminují elektrosmog? Mají v sobě kovová vlákna, která odstíní vše z ulice. Pořizovací cena těchto záclon je však vysoká a účinek minimálně diskutabilní.