Jste zde

Řešením malého prostoru jsou posuvné dveře

Zdroj: redakce

Pokud se potýkáte s nedostatkem místa, určitě víte, jak moc prostoru zaberou jen klasické obyčejné dveře na veřejích. V jejich bezprostředním okolí nemůžete rozestavit nábytek. Řešením mohou být dveře posuvné – ať už na stěně nebo do panelu.

11. 3. 2011

Posuvné dělící dveře  si v posledních letech získávají stále větší oblibu. Nepřeberné množství materiálů, barev,  rozměrů a výplní dává možnost dveře odladit do posledního detailu a udělat z nich jeden z hlavních designových prvků interiéru.

Posuvnými dveřmi můžete oddělit jak dvě místnosti, tak ukrýt skříň, rozdělit velký prostor, nebo před zraky návštěvníků vašeho bytu schovat knihovnu, poličky nebo pracovní kout. Můžete použít jak přírodní materiály, tak skleněné panely z bezpečnostního skla, pak ale spíš než „ukrývací“ funkci mají dveře funkci hlavně estetickou.

Hlavní výhoda? Úspora místa

Jednoznačně největší výhodou posuvných dveří je úspora místa, kterou nabízejí. Manipulační prostor u klasických dveří se pohybuje okolo dvou metrů čtverečních. U posuvných dveří je to jen minimum místa. Nábytek tak můžete umisťovat v jejich bezprostřední blízkosti.

Posuvné dveře se navíc otevírají velmi tiše, nehrozí u nich vysklení poté, co se bytem prožene průvan, a jsou bezbariérové. Tedy ideální do rodin s menšími dětmi, nebo pro osoby, které mají zhoršené možnosti pohybu.

Ukryté uvnitř zdi

Pokud se pro posuvné dveře rozhodnete, pak vězte, že j možné je umístit jak na zeď, tak do stavební vložky, která je ukryta přímo ve zdi.

V prvním případě vám doma stavebníci nenadělají takového nepořádku. Dveře ale stoprocentně neukryjete. Do zdí, stropu a podlahy si musíte nechat navrtat kolejničky, na kterých se budou pohybovat.

Druhá varianta je potom poměrně náročná na instalaci, pak ale stoprocentně efektivní co se týká úspory místa. Stavební vložka je umístěná přímo do zdi (výrobci uvádí, že není problém ji umístit do téměř jakéhokoliv povrchu) a dveře tak „mizí“ v prostoru, kde jindy bývají panty.

Posuvné dveře mohou být jednokřídlé i dvoukřídlé. Je dokonce možné zesynchronizovat jejich pohyb tak, že při zavírání jednoho křídla se automaticky začne zavírat i křídlo druhé. A ceny kvalitních posuvných dveří na zeď začínají už na třech tisícovkách. Jedinou jejich nevýhodou tak zůstává fakt, že už si doma s chutí pořádně neprásknete dveřmi. 

My měli dlouho dobu parkety a v domě staré původní dřevěné dveře. Parkety jsme nahradili plovoučkou a dveře moderními skleněnými dveřmi. Dveře jsme z důvodů finančí pořídili úplně ty nejlevnější a jsme naprosot spokojení. Skleněné dveře opticky byt neskutečně zvětšily.

Super článek, se kterým naprosto souhlasím. Nám výměna klasických dveří za posuvné ušetřila neskutečně moc místa a navíc, jelikož jsme použili skleněné posuvné dveře, prosvětlil se interiér bytu. Kupovali jsme přitom úplně nejelvnější dveře