Jste zde

Bydlení se psem: Poradíme, co jsou krizová místa a nebezpečné předměty

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Mít doma nejlepšího přítele člověka je v 99,9 % naprosto úžasné. Je však třeba přizpůsobit bydlení tomu, že v něm bude žít i zvíře, které nemá ze všeho tak úplně rozum a neví, že si může něčím nebo o něco ublížit.

7. 7. 2020

Kromě toho, že pes má mít uzpůsobené vlastní, klidné místo, kde mu nebude ani příliš zima či horko, a vlastní misky tamtéž, kde bude beze strachu a v naprostém klidu jíst a pít, musíte myslet ještě na některé další věci. Ty, které zmiňujeme, zní možná banálně, ale často si ani neuvědomujeme, jak málo stačí k neštěstí, zvlášť je-li váš pejsek živější. 

Okna a balkóny – tady se může stát tragédie

Začněme tím snad nejhorším. Jsou sice psi, kteří se k zábradlí na balkóně strachy sotva doplazí, aby zjistili, co je tam venku, jsou ale i tací, kteří by prostrčili hlavu a ti menší by nemuseli zůstat jen u toho. Pokud nebydlíte v přízemí, mohlo by být vážně zle

Nejen balkon, ale i otevřené okno představuje potenciální nebezpečí. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Jestliže máte balkón se zasklením, nebo bez něj, ale necháváte ho otevřený, dejte pozor, aby se pes „nevypařil“ právě sem a nevyskočil si na křesílko nebo stolek, odkud by to měl blízko do prázdného prostoru za balkónem. I to by se mohlo stát osudným, proto nenechávejte na balkóně psa samotného.

Stejně tak nenechávejte otevřené okno tam, kde je možné, že se k němu pes dostal – tam, kde je poblíž cokoli, na co by mohl vyskočit a zvědavě se vydat ven. 

Jedovaté rostliny dejte nemilosrdně pryč!

Chovatelé psů potvrdí, že čtyřnohý chytráček se někdy dostane i tam, kde by ho skutečně nečekali. I když postavíte rostlinu výš na polici nebo obývací stěnu, zvědavec k ní stejně nějakým způsobem dojde. A otrava je taky hodně nepříjemná zkušenost. 

Při soužití se psem mohou být problémem i Svíčky – zútulní váš interiér a zahřejí vás na duši

Drobnosti, které běžně neřešíte

Teploměr v otevřeném košíku na poličce, náhradní baterie nebo léky na nočním stolku, to jsou drobnosti, které jste možná dosud nebrali v potaz jako nebezpečné. Věřte, že pes se s chutí zakousne takřka do všeho, má-li takovou náturu. Předejděte nepříjemnostem tím, že vše nebezpečné dáte do uzavřených prostor. Léky doporučujeme schovat šuplíků!

Jestli si teď říkáte, že pes přece nesmí nic sám od sebe brát, štěněti to jen tak nevysvětlíte, protože učení netrvá den nebo dva, ale mnohem déle. A ani potom nikdy nevíte, co mu proletí hlavou.

Pes do kuchyně nepatří. Zvlášť v okamžiku, kdy se na kuchyňské lince povalují ostré předměty.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Ostré předměty a pes, to nejde dohromady

Necháváte u kraje kuchyňské linky nůž? Nebo na sebe může pes převrhnout krabičku s pinzetkami či nůžkami? Tak na to pozor. On prostě neví, do čeho strká. Nevěřili byste, jak jednoduše se může přihodit neštěstí, když se neposlušný pes předními packami opře o linku a zavadí o volně položený nůž. 

Ostražitost se vyplatí

Bydlení se psem je zpočátku obvykle složité, ale stačí mazlíčka dobře vycvičit a během krátké doby se sžijete. Za tu námahu soužití s ním opravdu stojí. Dbejte proto na jeho bezpečnost, abyste spolu strávili spoustu hezkých chvil bez domácích nehod.