Jste zde

4 nejlepší robotické vysavače roku 2021: Jaký koupit?

robotický vysavač v bílé barvě Zdroj: Bigstockphoto
Vybrat robotický vysavač, to je pořádná dřina. Jednak jsou jich na trhu desítky, jednak už jsou k mání i desítky unikátních funkcí. A teď k tomu ještě přidejte parametry značky a ceny. Snad vám výběr usnadní náš přehled 4 nejlepších modelů.

25. 10. 2021

Při výběru funkcí robotického vysavače je to "něco za něco". Chcete vyšší sací výkon? Může být. Jen ale počítejte s nižší výdrží baterie, která zkrátka musí více zabrat. Proto při výběru pečlivě zvažujte všechna pro a proti. Ostatně, my jsme malý výzkum už udělali za vás.

#1: Xiaomi ROIDMI Eve Plus: Když hledáte parťáka, který se sám vysype

Aktuální cena: 11 999 Kč

obr1.jpg

Xiaomi ROIDMI Eve Plus
Zdroj: 
robotworld.cz
Xiaomi ROIDMI Eve Plus

Zvládne vytřít, perfektně vysává, prach a další nečistoty sám vysype do sběrné stanice. A ta zase sama zastane desinfekci a deodorizaci. Seznamte se s jedním z nejmodernějších modelů na trhu. ROIDMI Eve Plus má zkrátka všechno.

Prachová stanice, do které robotický vysavač zajíždí, pojme nečistoty, které vysavač posbírá za zhruba jeden až dva měsíce. Jediné, co tedy musíte udělat, je jednou za 4 až 8 týdnů vyjmout prachový pytlík a vyměnit ho za nový.

Jasně, robotických vysavačů s prachovou stanicí už je na trhu víc. Proč tedy právě model ROIDMI Eve Plus? Protože tahle stanice zvládne i desinfekci a deodorizaci. Což ocení především majitelé domácích mazlíčků. Sterilizační systém se spustí v okamžiku, kdy vysavač zajede „domů“ a postará se o roztoče, bakterie, viry, ale třeba i toxické látky. A zbaví vás i pachu cigaret.

A další silné stránky? Velmi silný sací výkon (konkrétně jde o sílu 2700 pa), který se postará o hluboce usazený prach a vlasy. Baterie s kapacitou 5200 mAh zase zajistí dlouhou dobu provozu. ROIDMI Eve Plus má vestavěných 39 senzorů, takže se po bytě nebo domě pohybuje s absolutní jistotou. Mimochodem, dům si během provozu také naskenuje a rozpozná různé místnosti. 

Naplánovat mu můžete i konkrétní trasu, po které se vydat. Případně jen označit místa, kam má zajet – a nejefektivnější cestu si pak najde sám. Plusem je i nízká hlučnost a pak cena, která se pohybuje okolo zlatého středu.

V současné době jej můžete zakoupit s tisícikorunovým bonusem!

#2: Ecovacs Deebot T8 AIVI: Ostříží zrak pro pohyb ve členité domácnosti

Aktuální cena: Zhruba 18 000 Kč

obr2.jpg

Ecovacs Deebot T8 AIVI
Zdroj: 
robotworld.cz
Ecovacs Deebot T8 AIVI

Ecovacs Deebot T8 AIVI má unikátní systém vizuálního rozpoznávání – při pohybu v domácnosti mu tak pomáhá umělá inteligence a cca 2 miliony pixelů, kterými disponuje širokoúhlý 122stupňový fotoaparát. Díky tomu všemu dokáže velmi rychle rozpoznat a vyhnout se hned 7 typům běžných překážek, mezi které patří třeba židle, pohozené boty nebo například pohovka. 

Už se vám tedy nikdy nestane, že robotický vysavač najdete uvíznutý mezi stolem a květníkem, případně zaseklý pod komodou nebo zamotaný do kabelů od počítače. Pokud tedy máte malý byt plný spousty věcí a nechce se vám před každým vysáváním ještě uklízet, sáhněte po tomto robotickém fešákovi.

Kromě „ostřížího zraku“ disponuje model Ecovacs Deebot T8 AIVI ještě aplikací Ecovacs Home, ve které si můžete vytvořit plán úklidu, případně vybrat oblasti, do kterých má vysavač zajet a udělat pořádek. Vysavač je vybavený i technologií True Mapping, která si zmapuje celý dům, a snímačem ToF, díky kterému je vysavač na milimetry přesný. Kladem je i designový vzhled.

A za co bychom strhli body dolů? Sací výkon není tak velký jako u konkurentů, vysavač je také hlasitější a patří k modelům s vyšší pořizovací cenou.

#3: Eufy RoboVac 15C Max: Když hledáte slušnou cenu a zároveň dobré základní čištění

Aktuální cena: Od 4500 Kč

obr3.jpg

Eufy RoboVac 15C Max
Zdroj: 
robotworld.cz
Eufy RoboVac 15C Max

Robotické vysavače těch nejznámějších značek stojí obvykle mezi 300 až 700 dolary (6600 až 15500 Kč). Pokud byste ale raději něco levnějšího, zároveň ale se slušným sacím výkonem, doporučujeme Eufy RoboVac 15C Max. Cenovka začíná pod 200 dolary a základní funkce postačí na důkladný základní úklid.

Výhodou tohoto modelu je i jeho výška, respektive to, že vysoký vůbec není. Má jen 2,85 palce. Takže krásně zajede i pod nízké gauče, postele nebo skříně. Eufy RoboVac 15C Max nahrazuje předchozí model – a může se oproti němu pyšnit i mnoha vylepšeními. Výkonnost sání je 2000 pa (oproti dřívějším 1300 pa). Prachová nádoba má objem 0,6 litru a také filtr, který nečistoty a prach zachytává.

K tomu disponuje i válcovým kartáčem, dvojitými bočními kartáči, dvěma pojezdovými kolečky a jednosměrným kolem. Nádobku na prach pak snadno sejmete stisknutím uvolňovacího tlačítka. Vysypat ji ale můžete sami, protože model nemá prachovou stanici

Levnější a stejně kvalitní robotický vysavač na trhu asi nenajdete. Obvykle totiž takhle nízká cena znamená opravdu mizerný sací výkon a nulové vychytávky.

#4: iRobot Roomba i7+: Bojovník proti zvířecím chlupům

Aktuální cena: Od 27 000 Kč

obr4.jpg

iRobot Roomba i7+
Zdroj: 
robotworld.cz
iRobot Roomba i7+

Ať už jsou to chlupy od domácích mazlíčků, nebo dlouhé vlasy. Občas prostě musíte podstoupit ten boj a z kartáčů robotického vysavače je vymotat. Pokud tedy doma nemáte model iRobot Roomba i7+.

Zatímco většina robotických vysavačů má jeden válcový kartáč, iRobot Roomba i7+ má rovnou dva – ty jsou gumové a postavené proti sobě, točí se proti sobě – a tak většinu vlasů posílají do prachového zásobníku. Kromě toho tenhle model disponuje ještě 2 kartáči ve tvarů V, které účinně zachytávají kratší vlasy a zvířecí chlupy a neomylně je posílají do sběrných boxů po stranách.

iRobot Roomba i7+ má také inteligentní navigaci iAdapt 3.0 a systém vSLAM. Ten sám zjistí, jestli je robot v kuchyni, nebo třeba ložnici a podle toho naplánuje plán a intenzitu úklidu. Inteligentní panoramatická navigace si pak vytváří vizuální body, pomocí kterých vyhodnocuje, zda je oblast vyčištěná, nebo na úklid teprve čeká. 

Vestavěné senzory v přední části vysavače dokážou detekovat množství odpadu a vysavač se sám rozhodne, jestli má oblast projet ještě jednou. Zvládne i rychlé vyhýbání se překážkám. A pokud by snad nasál kabely, pak je nepohltí, respektive se do nich nezamotá, ale zvládne je i „vyplivnout“.

Pozor ale na to, že iRobot Roomba i7+ neumí vytírat. A když si uvědomíte tohle, pak vám jeho cena nejspíš přijde dosti přemrštěná.