Jste zde

Jak odzimovat bazén? Ve 3 snadných krocích!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
V průběhu května, když se teploty začnou držet okolo 15°C – to je ta správná doba na odzimování bazénu a na přípravu na další koupací sezónu. Jistě, můžete si na odzimování zavolat odborníky, ale my vám poradíme, jak to zvládnete sami.

25. 3. 2016

Tady je – návod, jak připravit bazén na další sezonu. A to ve třech snadných krocích:

1.    Krok: Poctivý úklid

Jako první musíte bazén zbavit všech nečistot. Zbavte se listí, hmyzu a další větších částic, které můžete z bazénu odstranit síťkou. Stěny a dno bazénu vyčistěte houbičkou a speciálním přípravkem na usazené nečistoty. Na závěr odstraňte zbylé nečistoty za pomoci bazénového vysavače.

2.    Krok: Napuštění bazénu a filtrování

Když je bazén jako ze škatulky, můžete do něj napustit vodu, kterou nechte následujících 24 hodin filtrovat. Během filtrování kontrolujte, zda nedochází k zanášení filtru.

Abyste si na zahradě mohli užívat takovou pohodu, je potřeba se o bazén starat.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Ještě než zapnete filtrování, zkontrolujte na filtraci veškeré spoje. Nezapomeňte, že u pískové filtrace je třeba každé dva roky vyměnit pískovou náplň. Pokud si nepamatujete, kdy (a zda vůbec) jste ji někdy měnili, vyměňte ji letos. Zajistíte tak správné a efektivní fungování filtrace.

Tip: Možná oceníte také teploměr do bazénu – teplota vody je důležitá nejen pro příjemné osvěžení v horkých dnech, ale ovlivňuje také pravděpodobnost, s jakou se vám v bazénu mohou usadit řasy či jiné nečistoty.

3.    krok: Kontrola a úprava kvality vody

Nyní je vhodná chvíle pro změření tvrdosti, alkality a pH vody. Pokud naměříte nevhodné hodnoty, s pomocí návodu na obalu přípravku vodu upravte. Pozornost věnujte především pH – správná hodnota je důležitá pro fungování zařízení, účinnost přípravků, životnost bazénu a především pro váš příjemný pocit. 

To je nádhera, co říkáte? I takový bazén ale potřebuje odzimovat.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Neutrální voda má hodnotu pH 7. Voda vhodná pro koupání by měla mít pH mezi 7 a 7,4. Na závěr použijte chlór do bazénu. Ten zbaví vodu nečistit biologického původu.

Tip: K péči o bazén používejte jen kvalitní a prověřené značkové přípravky. Jen u nich můžete mít jistotu, že jsou zdravotně nezávadné a nezpůsobí vám alergie, podráždění či jiné zdravotní potíže. Kvalitní bazénové přípravky pořídíte na probazen.com.

Tak co říkáte, nic na tom není, viďte?